نرم افزار رستوران ، نرم افزار فست فود ، نرم افزار کافی شاپ ، سپند

 

شرکت سپند پس از سالها بررسی مستمر و تجزیه و تحلیل دقيق انواع رستوران های زنجیره ای( Chain & Franchise) ، اقدام به طراحی و تولید نرم افزاری به منظور کنترل و مدیریت متمرکز شعب ، تحت عنوان نرم افزار یکپارچه فروش نموده است .
تجربه نشان داده که امروزه مدیریت رستوران های زنجیره ای بدون در دست داشتن اطلاعات دقیق و بروز امکان پذیر نیست و کار کنترل و نظارت را برای مدیران بسیار مشکل می نماید ، به عبارت ديگر ، مدیریت متمرکز فروش ، لازمه ی عملیات غیر متمرکز صحیح است . به همین جهت ما راهکاری برای کنترل مجموعه های زنجیره ای ایجاد کرده ایم که امکان یکپارچه سازی عملیات فروش ، به صورت متمرکز را در اختیار مدیران قرار می دهد که به وسیله آن از دفتر مرکزی می توان کلیه سیاست های فروش را برنامه ریزی و به سایر شعبات ابلاغ نمود و همچین می توان به لحظه میزان فروش شعبات را مشاهده کرد .
نحوه کار نرم افزار به این شکل است كه مدیران مجموعه قادرند از نرم افزار نصب شده در دفتر مرکزی ، کلیه اطلاعات محصول شامل : نام , قیمت و آنالیز تولید محصولات ، جهت کسر از انبار شعب و.... را در نرم افزار وارد نمایند تا کلیه ی شعب این اطلاعات را دریافت کرده و به صورت خودکار به روز شوند ، بنابراین روند كارها به صورتي دنبال خواهد شد كه تمامي شعب به صورت یکپارچه و هماهنگ اقدام به فروش محصول نموده و تمامی اطلاعات فروش خود از قبیل: جزئیات کامل فاکتورهای فروش ، رسید و حواله های انبار، اطلاعات کامل مشترکین و.... را به صورت کاملاً خودکار و بدون دخالت کاربر ، به دفتر مرکزی ارسال می شود . بدین ترتیب مدیران ، کلیه اطلاعات و گزارشات را به صورت متمرکز در یک محل ( دفتر مرکزی) دریافت نموده و اقدام به تجزیه و تحلیل آنها به صورت تجمیعی و یا به تفکیک هر شعبه می نمایند که در نهایت این امر منجر به یکپارچگی در تمامی شعب مجموعه خواهد شد و کمک شایانی به مدیران ارشد ، جهت تسریع در تصمیم گیری ها و ... می نماید .

 

منافع استفاده از این سیستم :

 

پوشش نیازهای مجموعه رستوران های زنجیره ای در تمامی شعبات به صورت متمركز :

 

راهكار فروش رستورانی سپند با انعطاف پذیری مناسب ، نیازهای مجموعه ی شما را در سطوح مختلف سازمانی اعم از دفتر مركزی، مناطق ، شعب و رستوران ها پوشش می دهد، همچنین با توجه به ساختار مجموعه شما و تغییرات احتمالی، قابلیت پیاده سازی در تمامی شعب به ساده ترین روش را دارد و می تواند از فرایندهای تأمین، فروش، دریافت ، پرداخت و... در هر سطحی پشتیبانی كند . این امر به كنترل بیشتر فرایندهای داخلی رستوران ها می انجامد و مدیریت متمركز را امكانپذیر میسازد .

 

                                                                          

اطلاعات یكپارچه برای افزایش وفاداری مشتریان :


راهكار فروش یکپارچه سپند با ماژول «مدیریت اطلاعات مشتریان» به نگهداشت و جلب رضایت مشتریان كمك می‌كند . با این امكان می‌توانید سیاست‌های ترويجي ، مانند ارائه‌ی انواع کارت های تخفیف‌ هوشمند ، كارت‌های هدیه و بن را برای جذب مشتریان در شرایط متنوع فراهم كنید ، افزون بر این می‌توانید :
 اطلاعات مشتریان را در همه‌ی شعبات در اختیار داشته باشید.
 سیاست‌های یكپارچه ترفیع‌ها را بر مبنای میزان خرید ، گروه مشتری و با توجه به ویژگی‌های آن‌ها اعمال كنید.
 در شعبات خود اطلاعات لازم را برای استفاده ازكارت هدیه‌ به مشتریان را داشته باشید.
 می‌توانید در هر شعبه نسبت به صدور کارت تخفیف هوشمند و انواع كارت‌های اعتباری به‌منظور تشویق مشتریان به خرید بیشتر اقدام نمایید.
 قادر خواهید بود برای مشتریان خود بر مبنای شرایط متنوعی كه برای صدور كارت وفاداری و البته جلب وفاداری تعریف می‌كنید ، كارت صادر نمائید .

 

 

كاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌ وری :


راهكار مدیریت فروش‌ یکپارچه سپند ، بهره‌‌ وری و كارایی مجموعه شما را افزایش می‌دهد. با این كار از هزینه‌ی كلی مالكیت (TCO) مجموعه شما به طور چشمگیری کاسته می شود و همچنین بهینه‌ سازی عملیات ها به اشكال زیر انجام می‌شود :
 یكپارچگی بین فرایندهای سیستم فروش و انبار سپند باعث كاهش دوباره‌كاری در ورود اطلاعات شده، زمان و هزینه پرسنلی را كاهش داده و به بهره‌وری مجموعه كمك می‌كند.
 به دلیل در اختیار داشتن موجودی كالاها در هر شعبه و در كل شعب ، از راكد ماندن كالاها و محصولات در مجموعه شما جلوگیری کرده و محصولات موجود به شكل بهینه مدیریت می‌شوند.
 میتوان انواع گزارشات فروش و انبار شعب را بدون مراجعه حضوری مشاهده نمود .

 

   

بهبود درآمد و سوددهی مجموعه :


راهكار سیستم فروش یکپارچه سپند باعث بهبود در عملیات فروش و افزایش بازدهی و سود برای مجموعه میشود .
با فراهم آوردن راحتی كاربری و ابزارهای آسان برای استفاده از فرایندهای سیستم، دسترسی شما به اطلاعات سریع‌تر و هزینه‌ها و زمان مصرفی شما نیز برای انجام كارها كاهش می‌یابد .
با استفاده از ابزارهای گزارشگیری و ارائه‌ی گزارش‌های تحلیلی ، تصمیم‌گیری‌های مدیریتی با اطلاعات دقیق و جامع انجام می‌شود و این امر منجر به كنترل بهتر شعبات می‌شود.
راهكار فروش یکپارچه امكان مدیریت قیمت‌گذاری محصولات را به صورت اتوماتیك و در كمترین زمان ممكن برای عرضه محصولات در شعبات را فراهم می سازد.
سپند با سیستم فروش یکپارچه فرایند تأمین كالاها و مواد اولیه در مجموعه‌ی رستوران‌های زنجیره‌ای را با استفاده از نقطه سفارش تسهیل می کند .